ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
 
ملارد _زهرا فتحی:سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهر ملاردگفت : کنترل باغات و جلوگیری از تغییرات کاربری درختان باغات را به طور جد در سازمان پیش گرفته ایم واکیپ های گشت را به ۳ برابر افزایش داده ایم و در ۲ شیفت نظارت می کنند.
 
 
 
سحرنگار - سید امیر حسین میرباقری سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهر ملارد وضعیت کیفی پارک‌ها را اینگونه توصیف کرد وگفت : روشنایی پارک‌ها که یک مقوله امنیتی و همچنین در بخش بصری در نورپردازی است را مورد بازنگری قرار دادیم و اکثر پارک‌های شهر از نظر روشنایی دچار ضعف بودیم که پارک ها محل ارازل و اوباش قرار گرفته بود و پارک‌ را از کارکرد اصلی خود خارج کرده بود .
 
وی ادامه داد : روشنایی پارک اسپرت مارلیک، بوستان ملت امیر فاز۱ و ۲ ، بوستان اباصالح ،بوستان پرنیان ، بوستان پویان و شیوا را در حد مطلوبی انجام دادیم .
 
میرباقری افزود : سرویس بهداشتی نیز در اکثر پارک‌ها دچار مشکل شده بود از نظر نقص فنی چاه‌ها و مشکلات دیگر که انشالله در بودجه سال آینده بازسازی و نوسازی تمام سرویس های بهداشتی انجام خواهد گرفت و نیروی جداگانه برای خدمت رسانی بهتر سرویس بهداشتی  تخصیص خواهیم داد.
 
وی در ادامه شهر ملارد را شهری با پیشینه باغی و کشاورزی نام برد و تصریح کرد : حفظ و نگهداری فضای سبز شهر ملارد از مهمترین اقدامات است از این رو درختان کهنسال که در حاشیه و داخل شهر هستند و تغییر کاربری شهر باعث تنش آبی شده بود که با استفاده از ظرفیت های سازمان کم آبی رفع شد و سم پاشی با دقت انجام میگیرد همچنین درختانی که دچار کرم سفید ریشه بود همکاران سازمان مبارزه با این آفات را شروع کردند و بخش عمده فضای سبز حفظ شد .
 
سرپرست سازمان فضای سبز خاطر نشان کرد: ما ۱۶۰ هکتار فضای سبز تحت پوشش داریم که نیاز به آبیاری دارد و تامین آب دچار چالش شده است و از آنجائیکه منابع آبی ما دچار محدودیت شده است از این رو چمن های سطح شهر را حذف میکنیم و سنگ فرش را جایگزین میکنیم ضمن حفظ درختان موجود و کاشت دریچه های زینتی و گل های دائمی تا در مصرف آب صرفه جویی شود و فضای سبز حفظ گردد.
 
میر باقری افزود :تعداد زیادی مبلمان شهری برای بودجه سال آینده در نظر گرفته شده است و بخشی از مبلمان با کاربری برای معلولین است همچنین تعداد زیادی وسایل ورزشی خریداری شده است و براساس نظرسنجی که از استفاده کنندگان صورت گرفت وسیله هایی که پر کاربرد بودند حدود ۱۰۰ دستگاه خریداری کردیم و ست های بازی کودکان که درصد زیادی آسیب دیده بود و برای استفاده کودکان خطرناک بود حدود ۱۰ دستگاه ست پلی اتیلن نو و استاندارد خریداری کردیم و تعداد وسیله های بازی در حال ارتقا است و وظیفه ما این است که برای کودکان شهرمان بهترینهارا داشته باشیم .
 
وی ادامه داد: ما نسبت به فضای سبز داخل مجتمع ها نیز ورود کرده ایم و در بحث آبیاری ، هرس حمایت علمی و فنی اقدام کرده ایم و علارغم محدودیت هایی که داریم آمادگی حمایت از فضای سبز مجتمع های مسکونی داریم . میرباقری افزود :سال آینده طرح حمایت آبی را در نظر گرفته ایم و جهاد درختکاری را با درختان کم آب و اقلیم فعلی انجام خواهیم داد همچنین زمین ۵۰هکتاری  که در انتهای روستای قبچاق تحویل شهرداری داده شده که حدودا ۱۰ هکتار درختکاری شده بود و متاسفانه به علت کم آبی در حال نابودی بود را احیا کردیم و انشالله سال آینده نیز ۱۰ هکتار جنگل‌کاری را تقدیم مردم ملارد میکنیم .
 
وی در پایان  به فروش تولیدات گلخانه سازمان اشاره کرد و افزود : این ظرفیت در سازمان وجود دارد که تولیدات گیاهی خود را با برنامه ریزی مدون  عرضه کند همچنین سعی بر ارتقا با احداث گلخانه دوم داریم ‌. 
 
 

 
 

پربازدیدترین

مقالات

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است
فرماندار ملارد :

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است

ملارد – فرماندار ملارد گفت:شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.  
 مقاله برای روز معلم

مقاله برای روز معلم

نقش تاثیرگذار معلمان در زندگیمان و نگرش ما به جهان را نمی توان در نظر نگرفت این معلمان هستند که چشمان ما را به دنیای بزرگ و ناشناخته ای که در آن زندگی می کنیم باز می کنند در ادامه یک مقاله
حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

بحث در مورد حقوق بشر و شهروند از مباحث مطرح و مهم جهان کنونی است که مورد توجه اندیشمندان و صاحبان مکاتب حقوقی مختلف قرار گرفته است.
رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید
ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

با همه‌گیر شدن ویروس کرونا مطالب بسیاری در فضای مجازی درباره این بیماری منتشر شده‌اند، مقاله حاضر واقعیات مرتبط با شیوع، پیشگیری، مقابله و درمان این بیماری را بازگو می‌کن

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group