ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


شهردار باغستان در جلسه قرارگاه مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز شهر باغستان با اشاره به آمادگی شهرداری باغستان برای همکاری و هم افزایی همه‌جانبه با دستگاه‌های متولی مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز و پایلوت‌سازی باغستان در این خصوص، گفت: خلأهای قانونی موجود من جمله اختلاف امور آب، جهاد کشاورزی و شهرداری در حریم رودخانه‌ها فرصت سواستفاده و سودجویی برای دلالان را فراهم کرده است.

 


سحرنگار- به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری باغستان، دکتر حسن رنجبر شهردار باغستان در جلسه قرارگاه مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز شهر باغستان اظهار داشت: موضوع ساخت و ساز مقوله بسیار مهمی است که بسیاری از شهرداری‌ها و مسؤولان شهری و شهرستانی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

 

وی با اشاره به ابعاد مختلف ساخت و ساز غیرمجاز افزود: ما در شهرداری باغستان پس از آغاز دوره پنجم مدیریت شهری به کمک مشاور طرح، حریم شهر را ممیزی کردیم و موارد و موضوعات مربوطه با ساخت و ساز غیرمجاز با مشخصات کامل مشخص شد.

 

شهردار باغستان با اشاره به ارائه گزارشات مربوط به احصا موارد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم باغستان به دادستان محترم شهرستان شهریار، بیان داشت: ضمن تشکیل پرونده برای این ساخت و سازها و ارسال به کمیسیون ماده صد، رای تخریب برای قریب به اتفاق این موارد اخذ شد و به موازات در سامانه بارگذاری شده امکان مشاهده آرای مرتبط وجود دارد‌.

 

دکتر رنجبر گفت: دبیرخانه قرارگاه مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز در شهرداری باغستان فعال شده و گزارشات توسط این نهاد پیگیری می‌شود و در خصوص تفکیک اراضی کشاورزی و باغات نیز موارد علاوه بر درگیری با موضوعات مختلف همچون سودجویی دلالان و استفاده از اطلاعات ناکافی شهروندان، با ساماندهی ضعیف محدوده‌ها نیز مواجه هستیم.

 

وی با اشاره به آمادگی و دغدغه مدیریت شهری باغستان برای همکاری با مجموعه شهرستان در مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز تصریح کرد: ۳ رودخانه در حریم باغستان قرار دارد و در زمان آغاز مدیریت شهری دوره پنجم موضوع ساخت و ساز در حریم رودخانه‌های شهر وضعیت مشخصی نداشت که پس از آن نسبت به شناسایی و احصا آن‌ها اقدام شد.

 

دکتر رنجبر با اشاره به لزوم بازدارندگی در مقابله با این موضوع گفت: بایستی با همکاری و هم افزایی خلأهای قانونی موجود در مقابله با سواستفاده دلالان حتی‌الامکان مسدود شود و این همکاری برای پایلوت شدن شهر باغستان در سطح شهرستان شهریار در موضوع مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز وجود دارد.

پربازدیدترین

مقالات

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است
فرماندار ملارد :

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است

ملارد – فرماندار ملارد گفت:شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.  
 مقاله برای روز معلم

مقاله برای روز معلم

نقش تاثیرگذار معلمان در زندگیمان و نگرش ما به جهان را نمی توان در نظر نگرفت این معلمان هستند که چشمان ما را به دنیای بزرگ و ناشناخته ای که در آن زندگی می کنیم باز می کنند در ادامه یک مقاله
حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

بحث در مورد حقوق بشر و شهروند از مباحث مطرح و مهم جهان کنونی است که مورد توجه اندیشمندان و صاحبان مکاتب حقوقی مختلف قرار گرفته است.
رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید
ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

با همه‌گیر شدن ویروس کرونا مطالب بسیاری در فضای مجازی درباره این بیماری منتشر شده‌اند، مقاله حاضر واقعیات مرتبط با شیوع، پیشگیری، مقابله و درمان این بیماری را بازگو می‌کن

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group