ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


قدس -روح‌انگیز یوسفی عضو شورای اسلامی شهرقدس در خصوص مهم‌ترین موضوعات شهری بیان داشت: حل مشکلات ترافیکی، بهسازی و نوسازی بافت فرسوده، تسهیل صدور اسناد مالکیت و همچنین پیگیری احداث متروی غرب تهران از مهمترین برنامه‌های در حال پیگیری توسط شورای اسلامی شهرقدس است.

 


سحرنگار -به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، وی اظهار داشت: مشکلات ترافیکی در سطح شهر شهروندان را آزار می‌دهد و مجموعه شورای اسلامی به صورت جدی پیگیر انجام طرح‌ها و ارائه راهکار برای رفع گره‌های ترافیکی می‌باشد و با انجام هر طرحی بدون انجام مطالعه مخالف است.

 

یوسفی افزود: تملک املاک واقع در طرح تعریض که سال‌ها موجب ایجاد ترافیک است در دستور کار شهرداری قرار گرفته و مطالعات لازم برای احداث تقاطع غیرهمسطح در میدان قدس تکمیل شده و در صورت تصویب در بودجه سال ۱۴۰۲ شاهد اجرای آن و کاهش بار ترافیکی در محور ۴۵ متری خواهیم بود.

 

عضو شورای اسلامی‌ در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه نوسازی بافت فرسوده نیز اذعان داشت: با پیگیری‌های شهردار، مدیریت سازمان بازآفرینی شهری و شورای اسلامی شهر طی یک سال گذشته ضوابط و محدوده جدید بافت فرسوده شهرقدس در تاریخ ۲۷ مهرماه ابلاغ شده است که می‌تواند مشوق و محرک لازم برای احیای بافت فرسوده باشد. البته اجرای دقیق ضوابط طرح و مشوق‌ها و تسهیل در صدور پروانه در مناطق سه‌گانه شهرداری توسط شورای شهر مورد نظارت مستمر قرار دارد.

 

وی مشکل فقدان اسناد مالکیت را اساسی‌ترین مشکل در توسعه متوازن شهر دانست و پیگیری صدور اسناد مالکیت و بازگشایی ستاد احیا و تبدیل به احسن را اولویت اول کاری دانستند.

 

یوسفی تصریح کرد: برای حل این مشکل دیرینه و صدور اسناد مالکیت شهروندان، مقام معظم رهبری در سال ۸۶ دستور پیگیری موضوع تبدیل به احسن و صدور بدون قید و شرط اسناد مالکیت در موقوفه خاص را صادر فرمودند که اجرای دقیق آن را از مسئولین اوقاف شهرستان قدس و استان تهران به صورت جدی مطالبه می‌نماییم.

 

عضو شورای اسلامی شهر قدس در خصوص احداث متروی غرب تهران نیز اظهار داشت: در ۵ سال گذشته موضوع احداث خط متروی شهرهای غرب تهران مطرح بوده و از مطالبات جدی شهروندان است که در نهایت با موافقت مسئولین استانی و شهرستانی مقرر گردید با همکاری و تامین اعتبار توسط ۷ شهرداری غرب تهران کار مطالعاتی در سال ۱۴۰۱ تکمیل شود و در سال ۱۴۰۲ عملیات اجرایی آغاز گردد. مبلغ پیش بینی شده سهم شهرداری قدس حدود ۴۵۰ میلیارد تومان است.


پربازدیدترین

مقالات

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است
فرماندار ملارد :

شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است

ملارد – فرماندار ملارد گفت:شعب اخذ رای در ملارد نسبت به ادوار گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.  
 مقاله برای روز معلم

مقاله برای روز معلم

نقش تاثیرگذار معلمان در زندگیمان و نگرش ما به جهان را نمی توان در نظر نگرفت این معلمان هستند که چشمان ما را به دنیای بزرگ و ناشناخته ای که در آن زندگی می کنیم باز می کنند در ادامه یک مقاله
حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

حقوق شهروندی از دیدگاه حضرت علی (ع)

بحث در مورد حقوق بشر و شهروند از مباحث مطرح و مهم جهان کنونی است که مورد توجه اندیشمندان و صاحبان مکاتب حقوقی مختلف قرار گرفته است.
رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

رسالت های خبرنگار، جامعه اطلاعاتی و قداست قلم

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند، به راستی چه زیباست اندیشه‌ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید
ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

با همه‌گیر شدن ویروس کرونا مطالب بسیاری در فضای مجازی درباره این بیماری منتشر شده‌اند، مقاله حاضر واقعیات مرتبط با شیوع، پیشگیری، مقابله و درمان این بیماری را بازگو می‌کن

ویژه نامه ها

نظرسنجی

نظر شما در مورد کیفیت اخبار این سایت چیست؟

تبلیغات سایت

 

Template Design:Dima Group